Професія «Кухар»

Кухар – це цікава і прекрасна професія. Кухар може без усяких зусиль і питань організувати і підготувати вечір або урочисту подію. Він знає товарну характеристику продуктів, особливості обробки овочів, м’яса, риби. Вільно володіє технологією приготування страв, як легких так і складних, банкетних і фірмових страв. Кухар вміє і знає як працювати на технологічному обладнанні. Без проблем складає меню, робить калькуляцію і складає технологічні картки. Знає правила і умови зберігання продуктів і страв. Вміє готувати, порціонувати і відпускати продукцію. Завжди працює з наснагою і любов’ю, перетворює звичайні продукти на шедеври кулінарії.DSC00947 DSCN3603

Професія «Кондитер»

Кондитер – це фахівець, що виготовляє кондитерські вироби, десерти, та інші солодкі напої, страви. Представників цієї професії можна зустріти у великих готелях, ресторанах і пекарнях. Рідше кондитером називається людина, чий бізнес пов’язаний з продажем кондитерських виробів.

Професія кондитер складна і потребує не лише естетичного смаку та художніх здібностей від робітника, але багатьох знань та вмінь. Ця професія передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування: маслорізка, пекарні, змішувачі, ножі, котли, духові шафи, тощо. Проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання, виготовлення тіста, випікання, оздоблення тощо.

IMG_9337

29103931_408361632925220_3635457041721458688_n

Професія «Офіціант»

Офіціант – дуже клопітлива і відповідальна професія. Офіціант є господарем залу, бо він організовує і підгодовує зал до прийому відвідувачів. Він досконало володіє прийомами обслуговування, вміє накривати і сервірувати столи. Знає форми складання салфеток, володіє і знає рецептуру і технологію страв, напоїв. Насамперед вміє грамотно і делікатно спілкуватися з клієнтами, має бути психологом, вміє залагодити конфлікти, знає англійську мову, Досконало знає порядок прийому замовлень, правила подачі страв, виписування рахунків, володіє досконало касовим апаратом.DSC01695

Професія «Бармен»

Бармен – це обличчя кожного закладу. Бармен якісно і швидко обслуговує клієнтів. Знає рецептури приготування безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, вміє досконало користуватися барменським приладдям, скляним посудом. Без проблем відпускає напої, делікатно спілкується з відвідувачами закладу. Вміє оформити вітрину барної стійки, експлуатувати обладнання і створити своїм вмінням свято для клієнтів.062 IMG_0933

Професія «Перукар (перукар-модельєр)»

Перукар — спеціаліст, що займається доглядом за волоссям клієнтів, створенням зачісок.

Перукар робить різні види стрижок, зачісок, фарбування, хімічну завивку і укладку, займається лікуванням волосся, коригує форму вус і бороди. Деякі перукарі спеціалізуються на постіжерних роботах: виготовленні париків, накладних вус, брів тощо.

Хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. За допомогою хорошої зачіски можна скорегувати овал обличчя, зробити межі пропорційнішими і привабливішими. Добре підібрані кольори, тон і спосіб фарбування вигідно представлять відтінок шкіри і очей, приховають сивину. Перукар може бути фахівцем з жіночих, чоловічих або дитячих зачісок, або перукарем-універсалом.

Представники даної професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Професія «Манікюрниця»

Манікюрник — кваліфікований робітник, який виконує роботи з гігієнічного очищення та догляду нігтів і  шкіри рук, корекцію нігтів, їх нарощування, художній розпис, декоративне оздоблювання за допомогою сучасних технологій, надає клієнтам допомогу при виборі форми нігтів, кольору лаку, виду розпису.

IMG_5502

Професія «Кравець»

Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Професія кравця швейного виробництва дає великі можливості для розвитку різних здібностей: нахил до малювання розвивається в процесі вивчення моделювання одягу, нахил до техніки – під час вивчення швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки виробів.

Обираючи цю професію, треба бути охайною, мати добрий художній смак, чітку координацію рухів, добрий зір та окомір, що дасть змогу досягти високої професійної майстерності, навчитись шити одяг, сукні, блузи, спідниці, брюки, жакети та інше. У народі кажуть, що робити людину красивою можуть два майстри, один із них – кравець. Адже вдало пошитий одяг може не тільки покращити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою.DSC09737

Професія «Плодоовочівник»

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який займається вирощуванням овочів, плодів, ягід. Його завдання – вирощувати високі й сталі врожаї якісних плодів на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду з метою забезпечення потреб населення в цінних, екологічно-чистих продуктах харчування. Плодоовочівник займається вивченням біологічних особливостей плодових рослин, як складових частин екологічної системи, закономірностей їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів.

Найбільше працюють у плодоовочівництві люди, що люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу «людина-природа», така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до створення прекрасного.

Справжній плодоовочівник – це спеціаліст своєї справи, який постійно шукає шляхи оптимізації підготовки ґрунту для сівби та висаджування плодових, ягідних і овочевих культур; внесення добрив і вапнування; живлення рослин та догляду за ними з використанням засобів механізації; вирощуванням розсади і саджанців.DSCF3814

Професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – основна й найбільш масова професія в сільському господарстві. Представник цієї професії працює на гусеничних і колісних тракторах та причіпних машинах, зернових і спеціальних збиральних комбайнах вантажопідйомністю до 3,5 тонн, ремонтує автомобілі, трактори і сільськогосподарські машини. Він не тільки замінює зношені деталі, але, при необхідності, самостійно виготовляє нескладні деталі, монтує цілі вузли за технічною документацією.DSCF4093

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів»

Слюсар з ремонту автомобілів — робітник, який обробляє метали ручним або механічним інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми. Існує більше десяти спеціалізацій цієї професії.

Слюсар з ремонту автомобілів — спеціаліст, який готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту автомобілів — це професія №2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля.

Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати і випробувати, у процесі експлуатації — обслуговувати і ремонтувати. Все це — справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними» руками.

DSC04418

Професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування або електрик — фахівець, який працює в галузі електрики і електротехніки, що займається монтажем, експлуатацією або ремонтом електрообладнання та електричних кіл. Ця професія відноситься до категорії особливо небезпечних. Діяльність електромонтерів пов’язана з постійним ризиком, вимагає уважності і знання способів захисту від ураження електричним струмом, а також способів надання першої допомоги потерпілим при ураженні електричним струмом.