Щорічно 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З метою належного вшанування подвигу українського народу та його визначного внеску в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні в ДНЗ «Уманський ПАЛ» здійснено ряд заходів:

  • тематичні години в групах «Будь славен день святої Перемоги!»;
  • здобувачка освіти Діана Кучеренко (33 група) записала відео «Слава героям Уманщини!»;
  • а найкращими виховними заходами для здобувачів освіти ліцею став внесок практичного характеру. Продовжуючи естафету «Ми пам’ятаємо!», патріотичний трудовий десант (34 група) на чолі з майстром виробничого навчання Людмилою Лебідь упорядкували могилу невідомим воїнам (в районі вулиці Максима Залізняка), які полягли в боях за Умань в роки Другої світової війни.

Ми не забудемо подвиг наших прабабусь і прадідів. Вони зупинили лавину фашизму заради нашого щасливого майбутнього. Низький уклін і глибока пошана!

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак. Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника І світової війни, Джона Мак-Крея – «У полях Фландрії»:

«В полях фламандських квітне мак

Поміж хрестів – скорботний знак

По нас…».

Пам’ятаємо! Перемагаємо!