Щорічно 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні. Саме у такому форматі пам’ять полеглих у Другій світовій війні сьогодні в Україні вшановують втретє, адже Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення  тільки у 2015 році.

1Тоді ж було прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Таким чином закон визначає вшанування пам’яті не тільки полеглих у війні радянських солдат, а й інших жертв нацизму. Також вшановують подвиги українського народу та його внесок у перемогу над нацизмом.

Учні ліцею також долучилися до відзначення цього дня. До цієї пам’ятної дати 8 травня пройшла свічкова хода пам’яті «Героям України присвячується…». 9 травня вшанували пам’ять загиблих українців у роки Другої світової хвилиною мовчання та поклали вінки і квіти до обеліску Слави.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

2

6

5

3

4