Існує багато чудових методик, які допомагають людям стати на правильний шлях, вдосконалити своє здоров’я, набути «позитивних»  якостей; налагодити стосунки з оточуючими, в колективі.

У Всесвіті все пов’язане: мікро- і макрокосмос, духовне і фізичне, слово і вчинок. Недаремно народна мудрість гласить: «Слово — не горобець, випустив не впіймаєш”. Сказав погане слово – і полетіло воно стрілою в енергетичний простір, збираючи собі подібне, щоб обов’язково повернутися назад бумерангом. Наші слова – то не порожній звук, то – велика сила, яка творить або руйнує. Пошлеш з любов’ю у Всесвіт добрі слова – трохи посвітлішає космічна аура.

Ауру має і людина , і рослина, і Земля, і Всесвіт. Аура – це своєрідний енергетичний кокон , який має кожна жива істота.

Більшість людей, які досягли успіху в роботі та житті , стверджують, що найбільше їм допомагало вміння спілкуватися з людьми. Успіх педагогів професійних навчальних закладів починається з гарних стосунків з учнями.

Пам’ятка для педагогів професійного навчального закладу в організації доброзичливих стосунків з учнями

Для того, щоб мати добрі взаємини з учнями, заступник директора з виховної роботи, класний керівник, майстер виробничого навчання , вихователь професійного навчального закладу повинен:

1. Відмовитись від частого підкреслювання здібностей одних і не успіхів інших.

2. Відмовитись від прямого протиставлення учнів один одному.

3. Не «пиляти” і не сварити учнів при всій групі, розмовляти частіше наодинці, помічати навіть маленькі успіхи «слабких”, але не підкреслювати це як щось неждане – негадане.

4. Називати всіх по імені, а не по прізвищу, і домагатись цього в спілкуванні учнів один з одним.

5. Постійно підкреслювати, що взаємини в групі визначаються не тільки успішністю, але й тими добрими справами, які здійснює людина для інших.

6. Частіше розмовляти із замкненими, «нецікавими” учнями, оскільки поведінка вихованців в більшості випадків наслідувальна, і коли вони бачать, як педагог про щось говорить з їх одногрупником і педагогу цікаво, то вони теж починають проявляти інтерес до цього «нецікавого”.

7. Усе,що відбувається з вашими вихованцями,сприймати всерйоз.

8.Уважно ставитись до всіх зовнішніх проявів особистості учнів.

9. Вивчати індивідуальні особливості кожної особистості.

10. Визначати причини поведінки і кожного «відхилення” в поведінці молодої людини.

11. Вивчати коло інтересів учнів, визначати, чим може бути цікавий кожний для інших.

Дев’ять правил, дотримання яких дозволяє впливати на людей, не ображаючи їх і не викликаючи в них почуття образи.

Правило 1. Починайте з похвали й щирого визнання достоїнств людини.

Правило 2. Указуйте на помилки інших не прямо, а побічно.

Правило 3. Спочатку поговоріть про власні помилки, а потім уже критикуйте дії співрозмовника.

Правило 4. Ставте співрозмовникові питання замість того, щоб йому щось наказувати.

Правило 5. Давайте людям можливість зберегти свій престиж.

Правило 6. Виражайте людям схвалення із-за найменшої їхньої удачі й відзначайте кожний їхній успіх. Будьте щиросерді у своїй оцінці й щедрі на похвалу.

Правило 7. Створюйте людям добру репутацію, яку вони намагатимуться виправдати.

Правило 8. Вдавайтеся до заохочення. Створіть враження, що помилка, яку ви хочете бачити виправленою, легко виправна; робіть так, щоб те, на що ви спонукаєте людей, здавалося їм неважким.

Правило 9. Домагайтеся, щоб люди були раді зробити те, що ви пропонуєте.

Хотілося б знати, як ви поставилися до цих порад Карнегі. Усе це ви й так уже знали, чи не так? Так, звичайно, ми самі знаємо, що до іншої людини треба ставитися з не меншою повагою, ніж до самого себе. Але чи часто ми згадуємо про це?

Іноді ми воліємо пожертвувати чим завгодно – особистою вигодою, повагою підлеглих, довірою друзів, — тільки б наполягти на якомусь своєму твердженні, вимозі, учинку. Але ж часто ми самі не віримо в їхню доцільність.

Так і несемося в житті, змітаючи все на своєму шляху, втрачаючи друзів, знайомих, поки не опинимося в пустелі власної гордині. А єдине, що від нас треба, — бути вихованими, причому не тільки зовні, але й внутрішньо.

Звичайно, ви розумієте, що не можна описати всі можливі ситуації, у яких можна було б застосувати знання про прагнення будь-якої людини до власної значущості. Користуйтеся цим удома, на роботі, із друзями, і ви побачите результати своїх старань. Ви скажете, лестощі? Ну й що ж? Нехай іноді лестощі, але розумні лестощі. Комплімент, по суті, не неправда, не перебільшення, а просто данина поваги.

Правило перше: Кожна людина в чомусь надзвичайно добра й значна.

Для того щоб зрозуміти наступне наше положення, давайте згадаємо дельфінів. Море… Наш катер пливе до гарного заходу сонця. Раптом на обрії показалися дельфіни. Усі, природно, починають радіти. І хоча тисячу разів ми бачили, як навколо катера або пароплава грається зграйка дельфінів, завжди нас це цікавить і радує.

Чому? Тому що дельфінів цікавимо ми. Скільки б не зробила людина зла дельфінові, він однаково її зустріне привітно.

Як каже героїня розповіді Вікторії Токарєвої «Скажи мені що-небудь твоєю мовою”: «Мені подобаються ті, кому подобаюся я. Якщо я коли-небудь кому-небудь сподобаюся, то така людина здасться мені й розумною, і доброю. Кожна людина, в остаточному підсумку, любить себе. Себе в собі й себе в іншому. І в цьому немає нічого негожого. Чим краще людина ставиться до себе, тим краще вона ставиться до інших”.

У людей немає підстав любити нас, цікавитися нами, поки ми не любимо їх і не цікавимося ними. Іноді єдина можливість вирішити свої проблеми – це витратити всі сили на вирішення чужих. Як сказав Альфред Адлер у своїй книзі «Що повинне означати для вас життя”: «Людина, яка не цікавиться своїми побратимами, відчуває найбільші труднощі в житті й заподіює найбільшої шкоди оточуючим. Саме в середовищі подібних людей і з”являються невдахи ”.

Правило друге: Щиро цікавтеся людьми.

Давайте згадаємо Нагірну проповідь і слова Христа про те, що не тільки дією не можна чинити гріх, але й думкою. » При чому тут спілкування? ” – скажете ви. А ось при чому. Один із секретів успіху як людей бізнесу, так і людей мистецтва, усіх більш-менш відомих політиків і громадських діячів у тому, що вони вміли щиро, без підлесливості, абсолютно безкорисливо любити оточуючих людей. Камергер Рузвельта Джеймс Амос у своїй книзі «Теодор Рузвельт – герой для власного камердинера” згадує ост що: «Одного разу моя дружина почала розпитувати президента про віргінську куріпку. Вона ніколи не бачила її, і він докладно описав їй цього птаха. Через якийсь час у нашому котеджі задзвонив телефон. Моя дружина зняла трубку. Телефонував сам Рузвельт. Він зателефонував їй, за його словами, щоб попередити, що в неї під вікном розгулює віргінська куріпка і якщо вона визирне з вікна, то зможе її побачити.

Подібні дрібниці були надзвичайно характерні для нього. Коли б він не проходив повз наш котедж, навіть якщо нас не було видно, ми чули його голос: «У-у-у, Анні!” або «У-у-у, Джеймс!”. Це було його дружнє вітання”.

Згадаймо одне із середньовічних правил будь-якої шляхетної людини: поводьтеся з нижчим так само, як і з вищим. Роблячи між ними різницю, ти принижуєш себе. Хіба можна було не поважати й не захоплюватися такою людиною, яка знаходила час для всіх, яка цікавилася будь-якою втягненою в його орбіту людиною – від кухаря до президента?!

Правило третє: Один із секретів успіху – у щирій повазі до кожної людини, незалежно від її становища.

Підведемо деякі підсумки. Ми раді тим людям, які раді нам. Будьте веселі й щасливі в спілкуванні з людьми. Чим більше людей побачить вашу посмішку, тим більше людей думатиме про вас добре. Давайте прочитаємо мудру пораду Елберта Хаббарда в тому вигляді, як його цитує Дейл Карнегі: «Щоразу, як ви виходите з будинку, підніміть підборіддя, тримайте голову високо й наповніть легені повітрям до відмови. Жадібно вбирайте сонячне світло, привітайте своїх друзів посмішкою й вкладайте душу в кожне рукостискання. Не бійтеся того, що вас неправильно зрозуміють, і не витрачайте ні хвилини на роздуми про своїх ворогів. Спробуйте твердо вирішити подумки, що ви хочете зробити, і тоді з часом ви виявите, що хапаєтеся за всі можливості, необхідні для виконання вашого бажання, подібно до того, як кораловий поліп убирає в себе під час припливу всі необхідні йому елементи. Подумки намалюйте перед собою портрет тієї обдарованої, серйозної й успішної людини, якою ви б хотіли бути, і ваші думки щогодини перетворюватимуть вас на таку людину. Думка – найбільша сила. Зберігайте належний душевний стан. Будьте завжди мужні, щирі й у доброму гуморі. Правильно мислити – означає творити. Усе здійснюється за допомогою бажання, і кожне щире прохання виконується. Ми стаємо схожі на тих, до кого тягнуть нас наші серця. Тримайте підборіддя прямо, а голову високо. Потенційно кожен із нас міг би стати богом”.

Намагайтеся запам’ятати кожного, із ким хоча б раз у житті поговорили. Пам”ятайте дрібниці, а головне вас знайде саме.

Цікавтеся тим, як звуть дружину й дітей ваших друзів і знайомих, ваших колег. Пам”ятайте, душа кожної людини – це двері, за якими вас може очікувати або успіх і визнання, або повна байдужість до вашої персони. Постукайте в ці двері хоча б двічі на рік, поздоровте найкращих друзів із днем народження й із Новим роком. Іноді навіть може бути, що ви будете єдиним, хто не забув це зробити.

Отже, правило четверте: Забудете ви – забудуть і вас.