Система виховної роботи в закладі

Педагогічний колектив нашого закладу працює над науково-методичною темою:«Розвиток професійної компетентності педагога як умова забезпечення ефективності та якості освіти».

Специфіка нашої роботи в тому, що ми працюємо з дітьми, які мають особливий статус. На сьогоднішній день в ліцеї навчається: 8 дітей з інвалідністю, 25 сиріт, 43 напівсиріт, 82 учні з багатодітних сімей, 24 дитини УБД, 4 внутрішньопереміщених осіб, із малозабезпечених сімей — 56 учнів, 11 учнів з неблагополучних сімей.

Багато дітей мало спілкуються зі своїми батьками, а іноді зовсім покидають сім’ю та йдуть на вулицю. Наше завдання за допомогою індивідуального підходу допомогти учням розкрити себе як особистість.

У цьому напрямку побудована вся наша виховна робота, яка базується на 10 основних напрямках:

1. Громадянське виховання. Щотижневі лінійки, громадські політінформації про події в країні, виховні години, загальноліцейні збори, учнівське самоврядування.

2. Родинно-сімейне виховання. Батьківські збори, батьківський всеобуч, родинні свята, місячник родинно-побутової культури «Тепло сімейного вогнища», День матері, концертна програма, конкурс на кращу святкову газету до 8-го Березня «Жінка, мати, кохана».

3. Військово-патріотичне виховання. Стали добрими традиціями в ліцеї: проводити зустрічі з воїнами-афганцями та шефська діяльність над ветеранами Великої Вітчизняної війни та міського Будинку ветеранів, опікунська діяльність за пам’ятником загиблих воїнів, пошукова робота «Минуле рідного краю», участь у військово-спортивному святі «Козацькі розваги». Працює загін волонтерів «Милосердя».

4. Трудове виховання. Трудовий десант по благоустрою рідного міста, шефська допомога сільськогосподарським підприємствам, волонтерська допомога по благоустрою присадибних ділянок інвалідів (працівників ліцею в минулому).

5. Художньо-естетичне виховання. Традиційними в ліцеї стали культпоходи до міського Будинку культури, де переглядають вистави обласних театрів, які гастролюють у нашому місті. Участь в конкурсі на кращий малюнок, присвячений річниці Чорнобильської трагедії, мистецькі акції, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, зустрічі з цікавими творчими людьми нашого міста «Свято поетичного слова».

6. Моральне виховання. Щотижневі виховні години, благодійні акції «Даруймо радість дітям», «Уклін тобі, осіннє покоління», пошукова експедиція «Народні традиції нашого краю», перегляд документальних відеофільмів про куріння, наркоманію, та наслідки нерозбірливих статевих стосунків, зустрічі з лікарями та працівниками правоохоронних органів.

7. Екологічне виховання. Учні ліцею прийняли участь в екологічному місячнику, під час якого насаджували дерева, квіти і кущі, провели акцію «Зелені паростки», виходить газета «Екологічний вісник», проводиться конкурс на краще озеленення закріплених кабінетів та території.

8. Формування здорового способу життя. Протягом року реалізується проект «Молодь обирає здоровий спосіб життя». Були проведені загальноліцейні акції «Життя без шкідливих звичок», «Скажи наркотикам «НІ!»», «День без паління», виховні години на тему:«Тютюн – ворог здоров’я», «Здоров’я від народження до довголіття», «Від хвилини задоволення — до трагедії життя», аукціон ідей «Як зберегти здоров’я», заходи по боротьбі зі СНІДом. Ліцей співпрацює із міською організацією «Клініка, дружня до молоді».

9. В ліцеї активно працюють 4 спортивні секції: проводяться спортивні змагання з різних видів спорту, Дні здоров’я. Учні ліцею беруть активну участь в обласних та міських спартакіадах.

10. Превентивне виховання. Учні проводять щомісячний правовий лекторій, оформляють альбоми з висловлюваннями по праву. Учні закладу приймають участь в конкурсах на кращий малюнок по правовій тематиці, періодично проводяться зустрічі з працівниками правоохоронних органів та оперуповноважених у справах неповнолітніх під гаслом «Закон про мене – мені про закон». Тематичні виховні години:«Адміністративна і кримінальна відповідальність неповнолітніх», правовий аукціон «Пізнай світ через закон», брейн-ринг на правову тематику в співробітництві з міським відділом в справах сім’ї і молоді, книжкові виставки в бібліотеці «Мої права» з участю представників юстиції, служби в справах дітей та кримінальної міліції в справах дітей.

11. Творчому розвитку учнів ми приділяємо найбільшу увагу, тому, що та людина, яка зайнята улюбленою справою розвивається як особистість, для цього в закладі створені всі умови. Існують 3 гуртки художньої самодіяльності. Проводяться пізнавально-розважальні програми:«Українські вечорниці» – фольклорне свято, шоу-програма «День святого Валентина». У цьому році почав працювати гурток декоративного мистецтва. Учні демонстрували свої вироби на виставці, присвяченій Дню міста. Учні ліцею займалися краєзнавчо-пошуковою роботою.

12. Профорієнтаційна робота закладу. Проводиться День відкритих дверей (березень), де знайомлять учнів 9 та 11 класів із специфікою навчання у нашому ліцеї, розповідають про умови вступу до нашого навчального закладу, демонструють презентації професій. На цій зустрічі кожен абітурієнт зможе отримати детальну та вичерпну інформацію про усі спеціальності навчального закладу від викладачів різних комісій та адміністрації ліцею.

Плідно працює колектив для покращення іміджу навчального закладу. Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб виховати умілого робітника і справжнього громадянина своєї держави.