Щоденник української писемності та мови 2017

Мова – цілюще джерело

9 листопада 2017 року в навчальному закладі розпочато предметний тиждень, присвячений Дню української писемності та мови.

Виховна година: «Мова – цілюще джерело» стала початком тижня словесності. Під час заходу звучали вислови, поетичні твори, пісні про багатство мови, її унікальність, мелодійність і неповторність.

IMG_8377

IMG_8379    Бажаючі студенти, викладачі, майстри в/н мали можливість перевірити свій рівень знань з рідної мови, взявши участь у написанні загальнодержавного радіодиктанту.

IMG_8385

IMG_8393

 

В І-х етапах Міжнародних конкурсів мовно-літературного спрямування ім. Петра Яцика і Тараса Шевченка прийняли участь 28 учнів з усіх курсів.

IMG_8397

10 листопада відбулося лінгвістичне свято «О мово рідна, золота колиска!»

Мета заходу полягала в піднесенні значущості рідного слова, його величної історії, демонстрації мовного багатства, краси ліричних музичних творів. Під час дійства згадувалась проза, поезія і драматургія визнаних письменників як класичної літератури так і сучасної, людей, які відстояли долю і розвиток рідної мови. Інсценізація уривку повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» акцентувала увагу глядачів на фольклорному багатстві мови тієї пори. Захід не залишив нікого байдужим, а навпаки оживив душі присутніх, переконав, що рідна мова – основа повноцінного життя.

IMG_8405

IMG_8407

IMG_8414

IMG_8418

IMG_8428

IMG_8382

13-14 листопада в групах І – ІV курсів проведено лінгвістичні вікторини.

15 листопада – відбулося усне малювання «Багатство української фразеології» у групах  І – ІV курсів.

Усі заходи носять публіцистичний, ліричний змістовний, розвиваючий характер, сприяють вихованню у підростаючого покоління любові до української мови, шанобливого ставленя та погорду за свій величний народ.

Заходи, проведені в навчальному закладі висвітлені в новинах місцевого телебачення.

Найбільш активними учасниками заходів предметного тижня були учні груп №№ 10, 11, 13, 20, 23, 32, 36.

Щоденник української писемності та мови 2016

Щорічне проведення декади української писемності та мови в нашому навчальному закладі стало вже доброю традицією.  В рамках декади відбуватимуться різноманітні заходи, направлені на вшанування рідної мови, творчої спадщини Тараса Шевченка, покликані виховувати у молодого покоління національну гідність, повагу до традицій свого народу, патріотизм.

9 листопада 2016 року відбулось відкриття Тижня української писемності та мови. Виховний захід, що мав назву «Мелодія рідного слова» продемонстрував любов учасників дійства до рідного слова та небайдужість усіх присутніх. Інсценування суду: «Найперше було слово» дозволило «засудити» зрадників мови. Ролі виконували учні груп №13, 23,24.

dscf0183

dscf0189

dscf0176

Звучали українські народні пісні у виконанні учнів та педагогів. Сольні виступи Анни Король, Юлії Остроушко, Тетяни Могелюк, Ансамблю «Народні музики» та авторські пісні Анатолія Чернія — досконало доповнили захід.

dscf0191

dscf0205

dscf0207

dscf0204

dscf0226

dscf0218

dscf0241

 З 9.00 до 12.00 відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Петра Яцика та Т. Г. Шевченка.

dscf0257

  О13.30 учні та викладачі  взяли участь у написанні  всеукраїнського диктанту        національної єдності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 листопада проведені виховні години в групах на тему: «Досягнення української культури і різні періоди розвитку держави». Цікаві учнівські виступи про різні періоди історії України, стан розвитку культури, доповнені відеоматеріалами викликали в учнів неабиякий інтерес.

Відбувся І тур мовної вікторини «Лінгвістичні цікавинки». Відібрано кращих знавців для участі в ІІ турі вікторини.

dscf0232

Настрою учасникам і всім присутнім додала виставка-ярмарок національних страв, організована учнями професій: плодоовочівник-кухар, кухар-бармен.

image-2

image

image-3

 

11 листопада – день журналіста: учні виступили зі своїми статтями, в яких відобразили причини, що дозволяють усім українцям пишатися своєю країною. Виступаючі продемонстрували свою гордість за рідну Україну та людей, що тут живуть. Згадувалися прекрасні Карпати, могутній Дніпро, перемога Джамали на конкурсі Євробачення, підкорення українцями Евересту в 2016 році, початок роботи нової поліції України, і як підсумок, що вишиванку названо гордістю України та найбільший позитив України – це її патріоти.

Стаття на тему: «П’ять причин пишатися Україною».

Деркач Альона, група №23    stattya-derkach-aloni

Бордилева Лілія, група №13 stattya-boldirevo%d1%97-lili%d1%97

12 — 13 листопада — учні ліцею відвідали міські заходи, присвячені дню української писемності та мови, які проходили в центральній бібліотеці №4.

dscf0235

dscf0238

14 листопада відбувся конкурс учнівських проектів «Історія одного слова». Одними з кращих проектів стали проекти Мирошниченка Владислава (група №23) та Мороза Артура (група №25)

uchnivskij-proekt-miroshnichenka          uchnivskij-proekt-moroza

Відбувся ІІ тур мовної вікторини, переможцем якої стала учениця групи № 49, Біда Альона.

15 листопада відбувся вечір української пісні. Мета заходу — ознайомити учнів із українськими історичними піснями та подіями, яким вони присвячувались. пісні виконувались задушевно, всі присутні поринули в атмосферу національної та героїчної тематики української та істоичної пісні.

dscf7074

dscf7066

dscf0205

dscf0192

dscf0223